Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 19 maja 2026 r.
zmarł w wieku 91 lat
Prof. dr hab.
Jerzy Jakimiec
astronom, profesor zwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego.
Dyrektor Instytutu Astronomicznego w latach 1978-1981 oraz 1987-1993.
Wieloletni Kierownik Zakładu Heliofizyki i Fizyki Kosmicznej.
Wielce zasłużony dla rozwoju ośrodka rentgenowskich badań heliofizycznych we Wrocławiu.
Znakomity wykładowca, promotor 15 prac magisterskich i 11 prac doktorskich.
Członek krajowych i międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń naukowych.
Odznaczony wysokimi odznaczeniami państwowymi, laureat licznych nagród naukowych.
Człowiek o wielkich walorach duchowych.
Pozostanie na zawsze w serdecznej pamięci tych wszystkich,
którzy Go znali i podziwiali.
Rektor i Senat Uniwersytetu Wrocławskiego
Dziekan i Rada Wydziału Fizyki i Astronomii
Dyrektor i pracownicy Instytutu Astronomicznego
Pożegnanie akademickie odbędzie się w sobotę, 30 maja, o godz. 12:00
w Klubie Uniwersyteckim w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13:50
w kaplicy na Cmentarzu Osobowickim.