Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci
Ryszarda Zembaczyńskiego
Wojewody Opolskiego w latach 1990-1998
Prezydenta Opola w latach 2002-2014
"Zasłużonego Obywatela Miasta Opola",
ale przede wszystkim wyjątkowego Człowieka,
który był jednym z symboli zaangażowania mieszkańców Opola i regionu
w obronę województwa opolskiego.
W relacjach osobistych był tak samo nietuzinkowym Człowiekiem.
Czarującym, o niezwykłej kulturze osobistej.
Składamy najszczersze wyrazy współczucia
Rodzinie
oraz
wszystkim Bliskim
a także
mieszkańcom Opola
Prezydent Arkadiusz Wiśniewski
wraz ze współpracownikami
Urzędu Miasta Opola
W imieniu Rady Miasta Opola
Przewodnicząca Rady
Barbara Kamińska