Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci
Elżbiety Pendereckiej
Zasłużonej mecenaski kultury,
inicjatorki i organizatorki festiwali muzycznych,
wieloletniej działaczki kulturalnej,
strażniczki spuścizny Krzysztofa Pendereckiego.
Wspierała całe pokolenia młodych artystów.
Za swoje zasługi dla Krakowa została wyróżniona
odznaką Honoris Gratia.
Rodzinie i Bliskim
Elżbiety Pendereckiej
składam wyrazy głębokiego współczucia
Aleksander Miszalski
Prezydent Miasta Krakowa