Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci
prof. Mariana Turskiego
Przeżył piekło obozu koncentracyjnego.
A przez całe późniejsze życie zrobił wiele,
żeby podobne piekło nigdy więcej się już nikomu nie przydarzyło.
Przypominał, żeby nie być obojętnym.
Nie będziemy.
Odszedł człowiek wielkiej mądrości,
z wrażliwością otwarty na ludzi.
Będzie nam Go brakowało.
Rodzinie i Bliskim
składam wyrazy współczucia.
Prezydent m.st. Warszawy
Rafał Trzaskowski