Z głębokim żalem żegnamy naszego Przyjaciela
Tadeusza Wnuka
Człowieka wyjątkowej pracowitości i skromności, życzliwego ludziom,
serdecznego Przyjaciela.
Był wybitnym działaczem samorządowym i administracji państwowej.
Pełnił obowiązki Wojewody Katowickiego i Prezydenta Sosnowca. Jako Senator
kształtował zasady demokratycznego ustroju w III Rzeczpospolitej. Organizował i
pełnił kierownicze funkcje w bankowości w województwie katowickim.
Przez długie lata aktywnie działał w organizacjach społecznych
użyteczności publicznej jako Prezydent Śląskiej Izby Budownictwa, Przewodniczący
Rady Fundatorów Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie,
Prezesa Śląskiego Związku Piłki Koszykowej.
Uhonorowany licznymi odznaczeniami w tym Krzyżem Komandorskim
Orderu Odrodzenia Polski.
Wyrazy największego współczucia
Żonie i Rodzinie Zmarłego
Składają
Zdz. Andrzejak, M. Cyrnal, Zdz. Fiuk, L. Gajda, M. Gorywoda,
J. Jóźwiak, , Wł. Mitoraj, J. Rdest, Zb. Szałajda
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 16 listopada 2018 roku
o godzinie 13-tej w Kościele Św. Józefa ul. Smutna w Sosnowcu,
po czym odprowadzimy Zmarłego na cmentarz przy ul. Mireckiego w Sosnowcu.