Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci
Macieja Frankiewicza
Wiceprezydenta Poznania,
Człowieka bardzo zasłużonego dla poznańskiego sportu.
Przewodniczącego Zespołu Poznań EURO 2012,
który zajmował się przygotowaniem miasta do organizacji
Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Uprawiał alpinizm, nurkował, skakał ze spadochronem,
jeździł konno.
Dzięki Jego staraniom w tym roku odbędą się w Poznaniu
Mistrzostwa Świata w wioślarstwie.
Wielkopolski sport poniósł wielką stratę.
Łączę się w bólu z Rodziną.
Mirosław Drzewiecki
Minister Sportu i Turystyki