Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci w dniu 26 grudnia 2009 roku
prof. dr. hab. med.
Stefana Wesołowskiego
członka-założyciela Polskiego Towarzystwa Urologicznego,
Prezesa Zarządu Głównego PTU 8. kadencji w latach 1960-1962,
aktywnego członka Zarządu Głównego PTU wielu kadencji,
redaktora "Urologii Polskiej" w latach 1954-1958,
Członka Honorowego
Polskiego Towarzystwa Urologicznego od 1974 roku,
który tak wiele uczynił dla jego rozwoju i dla urologii,
członka licznych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych,
niezmordowanego orędownika międzynarodowej współpracy urologów,
wieloletniego kierownika Katedry i Kliniki Urologii
Akademii Medycznej w Warszawie.
Urologia polska straciła wspaniałego lekarza i naukowca,
doskonałego urologa, wychowawcę i nauczyciela
kilku pokoleń urologów.
Rodzinie oraz Najbliższym
Pana Profesora
składamy
wyrazy głębokiego współczucia
Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego
wraz z Zarządem Głównym